Język niemiecki - zestaw 12 plansz

Zestaw zawiera 12 plansz o wymiarach 63 x 85 cm.
Plansze są dwustronnie foliowane, wzmocnione kolorową listwą metalową z zawieszką.
Cztery plansze wyposażone są w elementy ruchome, co dodatkowo podnosi atrakcyjność zestawu.
Plansze w swej warstwie merytorycznej zawierają podstawową wiedzę językową i są przydatne wszędzie tam, gdzie słuchacze uczestniczą w kursie podstawowym języka.
Zestaw przeznaczony jest szczególnie dla klas I-III szkół podstawowych.

Zawartość zestawu:

1. Das Wetter in Europa - Tablica łączy w sobie wiele zagadnień nie tylko językowych ale i geograficznych. Może być wykorzystywana w nauce między-przedmiotowej i być pomostem pomiędzy nauką języka niemieckiego a przyrodą w szkole podstawowej, czy geografią w gimnazjum.

2. Das Wetter - Tablica ta pozwoli utrwalić nazwy pór roku i zapamiętać określenia związane z pogodą.

3. Der Tag - Tablica składa się z części graficznej i opisowej. Część graficzna przejrzyście przedstawia podział na pory dnia i na odpowiadające im godziny.

4. Die Familie - Ta tablica jest kontynuacją treści przedstawionych na tablicy „ Meine Familie”. Są tu bowiem te same ilustracje lecz z rozszerzonym opisem. Pojawiają się tu nazwy zawodów i liczby, określające wiek wszystkich członków rodziny.

5. Farben - Tablica dynamiczna składa się z ruchomej części graficznej, służącej do wprowadzania i utrwalania nazw kolorów oraz z części graficzno- opisowej, łączącej kolor z określonym zawodem.

6. Jahr - Tablica „ Jahreszeiten und Monate” składa się z części graficznej i opisowej. Część graficzna obrazuje podział roku na cztery pory roku i na dwanaście miesięcy. Każdemu miesiącowi przyporządkowana jest odpowiednia liczba dni. Część opisowa po stronie lewej zawiera informacje związane z czasem.

7. Meine familie - Tablica będąca wizualizacją drzewa genealogicznego będzie bardzo przydatna przy wprowadzaniu słownictwa dotyczącego rodziny.

8. Ten - Sten - Tablica „ Monate und Festtage”/ Miesiące i dni świąteczne.

9. W-Fragen - Bardzo pomysłowo i czytelnie przedstawiona tablica z często stosowanymi na zajęciach j. niemieckiego zaimkami pytającymi.

10. Wie spat ist es - Zegar – Tablica dynamiczna. Tablica „Wie spät ist es?“ do wielokrotnego wykorzystywania na wszystkich poziomach zaawansowania językowego.

11. Wie viel - Tablica dynamiczna, bardzo pomocna w czasie wprowadzania liczebników głównych.

12. Wochentage - Tablica dynamiczna, bardzo pomocna przy wprowadzaniu nazw dni tygodnia.